
Ik ken Evelien nog uit de tijd dat ze samen met Cordula Klein Goldewijk in de succesvolle Dinxperlose rockband Charing X zat. We stonden in die tijd zelfs samen op het podium onder de noemer Don’t Eat The Yellow Snow en onze bandleden van Charing X en Out of Order. We zagen elkaar vervolgens bijna tien niet tot een aantal jaar geleden. Ik vroeg haar om mee te spelen met een extravaganza uitvoering van Hooked on 8erhook en we waren weer in contact.
Op zondagmiddag 3 april verschijnt haar nieuwe album ‘Terug naar mij’. Ik vroeg haar waar ze haar inspiratie voor de muziek vandaan haalt? Ze heeft hier eerlijk gezegd nooit zo bij stilgestaan: “Ik ben geen bewuste schrijver, het gaat eigenlijk allemaal intuïtief bij mij. Om nou te zeggen dat ik één iemand als voorbeeld heb? Ik luister van alles: van pop, rock, dancehall, naar klezmer, klassiek en techno. Mijn teksten gaan vooral over dynamiek tussen mensen, relaties in verschillende vormen en of je juist wel of niet moet doen wat ‘hoort’.”
“Het was heerlijk samenwerken met Harry Holzhauer. …/… Wat een flow zeg, zo gaaf! Tot een flink eind de nacht in werken aan de nummers. Echt een supertoffe tijd.”
‘Terug naar mij’ is opgenomen in Studio het Lab in Arnhem. Hoe verliepen de opnamen eigenlijk? “Het was heerlijk samenwerken met Harry Holzhauer. Om de week als de kids naar hun vader waren ging ik naar de studio. Wat een flow zeg, zo gaaf! Tot een flink eind de nacht in werken aan de nummers. Echt een supertoffe tijd.”
Als gearfreak ben ik uiteraard weer benieuwd naar de gebruikte apparatuur. “In studio het Lab in Arnhem was een gave toft analoge mengtafel en hebben we diverse versterkers gebruikt zoals een Vox AC30, Fender Twin Reverb, Marshall JCM 800 en een Ampeg VST voor de bas. Fender strats, telecaster, lakland en bach bas. Gemini 2 en 421 voor zang.”
Grappig dat de eerder genoemde Cordula ook net met een nieuw Nederlandstalig album is gekomen. Heb je haar muziek al gehoord? “Cordula rockt natuurlijk flink met haar huidige band Jackie Please. Wat een stem zeg! Een poos geleden kwam er een nummer voorbij op Facebook dat ze met Evert Zeevalkink (ex-Out of Order, red.) schreef en dat raakte me enorm. Grappig dat we afzonderlijk van elkaar ongeveer tegelijkertijd op het Nederlandse pad terecht kwamen.”
Zou je nog iets tegen haar willen zeggen? “We hebben zoveel toffe optredens gedaan en we waren ons daar allemaal toen helemaal niet zo bewust van geloof ik!” Ze lacht en somt een aantal hoogtepunten op: “Curacao, Gelredome, bij Giel Beelen in de nacht, de studio in met de producer van Cindy Lauper. Misschien moeten we samen eens een plakboek ofzo gaan maken en verhalen ophalen”.
Op vertoon van je ledenpas kun je als Behind the Corner lid a.s. zondag 3 april vanaf 14:00 gratis naar de release in de DRU Cultuurfabriek in Ulft. Die avond speelt ook de Varsseveldse band The Bree en de band van local hero Sean Gascoigne: Holyman.

Steun de redactie en word ook lid voor €1 p/week en profiteer van allerlei kortingen bij Achterhoekse podia, festivals, winkels, oefenruimtes, scholen, docenten etc. Lees HIER meer over lid worden.
Mooi!
https://www.youtube.com/watch?v=00Vm3UVQ3Lk