Door
Han Neijenhuis
Gitaarshop NR2 in Vorden wordt begrip in regio
Eigenaar Piet Grasmeijer: Groningse muziekfreak in de Achterhoek
Even een rustig gesprek voeren met NR2-eigenaar Piet Grasmeijer is lastig. Niet zo handig natuurlijk ook, om dat te plannen terwijl hij zijn gitaarshop open heeft. Om de haverklap wordt Grasmeijer weggeroepen door klanten. Vaak met bijzondere wensen of vragen over gitaren, versterkers, snaren, mechaniekjes en wat al dies meer zei.
“Het is hier altijd hollen of stilstaan”, glimlacht Grasmeijer als er weer een tevreden klant de deur uitloopt. “Maar ik vind het mooi man, om mensen blij te maken. Zeker als ze op zoek zijn naar iets bijzonders of speciale wensen hebben. Meestal heb ik wel wat ze nodig hebben. En zo niet, dan ga ik voor ze op zoek.”
Bijenhof
Op de kop af drie jaar runt Piet Grasmeijer de gitaarshop NR2 in het voormalige pand van meubelfabriek Bijenhof op het bedrijventerrein in Vorden. Aanvankelijk was NR2 een muziekoutlet. Grasmeijer kocht grote partijen gitaren op, maar ook drums en blaasinstrumenten, uit bijvoorbeeld faillissementsverkopen.
“De kwaliteit was altijd goed. Een lage prijs betekent zeker niet automatisch dat een product slecht is”, benadrukt hij.
Maar langzaam maar zeker maken de goedkope gitaren plaats voor vintage modellen. Fender, Yamaha, Ibanez, Epiphone, NR2 heeft het allemaal in huis. Datzelfde geldt voor vintage versterkers, ook daarvan heeft NR2 er steeds meer staan. Daarnaast reviseert en bouwt Grasmeijer gitaren. Zelf is hij de grootste liefhebber.
“Ik speel mijn hele leven al gitaar. En dan het liefst op de oude spul. Of ik een goeie gitarist ben? Mwah, misschien wel. Maar ik ben vooral iemand die niet binnen de lijntjes speelt. Zet mij niet in een top 40-band, dat is helemaal niks voor mij. Ik houd van een beetje chaos, loud level, zeg maar. Ambities heb ik niet meer. Ik jam vaak hier in de zaak met andere gitaristen, dat vind ik mooi. Soms denk ik wel aan een leuk trio, beetje Primal Scream-achtig. Wie weet, later.”
Steun de redactie en word ook lid voor €1 p/week en profiteer van allerlei kortingen bij Achterhoekse podia, festivals, winkels, oefenruimtes, scholen, docenten etc. Lees HIER meer over lid worden.
Plaats een Reactie
Meepraten?Draag gerust bij!